Wrocław: Kradł towar z przesyłek kurierskich. Klienci otrzymywali puste paczki

W ręce wrocławskich policjantów wpadł pracownik firmy kurierskiej podejrzany o kradzieże przedmiotów znajdujących się wewnątrz paczek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na terenie jednego z punktów, gdzie segregowane są przesyłki, otwierał je i zabierał m.in. zegarki, telefony oraz inne wartościowe przedmioty. Uzyskany w ten sposób towar sprzedawał lub zastawiał w lombardach. Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania odzyskali sporą część skradzionego mienia. Grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


                                                                                 źródło fot.: pixabay.com
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole prowadząc działania operacyjne odzyskali przedmioty należące do klientów jednej z firm kurierskich. Policjanci odzyskali m.in. zegarki, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, a także pierścionek z brylantem.

Mundurowi sprawą zajęli się od razu po otrzymaniu informacji z firmy o tym, że od pewnego czasu klienci oddziału otrzymują przesyłki pozbawione zawartości. Policjanci ustalili, że w procesie ich sortowania wszystkie paczki przechodziły przez ręce jednej osoby. Dalsze sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna ten był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzieże, podjęli działania w celu odzyskania skradzionych przedmiotów.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli m.in. zegarki, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne, a także inne nienależące do niego przedmioty. Efektem dalszych czynności, w jednym z lombardów na terenie miasta, było odzyskanie zastawionego przez mężczyznę kilka dni wcześniej pierścionka z brylantem.

Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie wszystkie skradzione przedmioty, a zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu może teraz kara nawet do 5 lat pobawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd, który pod uwagę weźmie także fakt, że sprawca dopuścił się czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, co może znacznie wpłynąć na wysokość wymierzonej kary.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *