Wrocław: Stracił ponad 40 tysięcy złotych, bo okradali go pracownicy

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże pieniędzy z kasy jednego ze sklepów ogólnospożywczych. Właściciel placówki handlowej od dłuższego czasu podejrzewał, że jest okradany. Po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie funkcjonariusze wspólnie z pracodawcą nakryli osoby podejrzane o te czyny. Okazało się, że mężczyźni wydawali różnego rodzaju towary klientom nie wystawiając pokwitowań sprzedaży, a pieniądze zabierali do własnej kieszeni. Straty oszacowano na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.


                                                                                            źródło fot.: pixabay.com
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście zatrzymali dwóch pracowników jednego ze sklepów ogólnospożywczych podejrzanych o kradzieże pieniędzy z kasy. Czynności operacyjne pozwoliły ustalić, że od czerwca tego roku okradali oni swojego pracodawcę.

Szef sklepu podejrzewając personel zwrócił się o pomoc do policjantów, którzy m.in. sprawdzili dokumentację oraz zapisy monitoringu. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń.

Okazało się, że swój przestępczy proceder, pracownicy rozpoczęli już w czerwcu br. Obsługując kasę, pobierali oni pieniądze i wydawali towar klientom, nie wystawiając paragonów. Zdarzało się też, że gdy byli zmuszeni nabić towar na kasę, później anulowali transakcję i zabierali pieniądze do własnej kieszeni.

Początkowo pracownicy sklepu podejrzani o kradzieże, nie przyznawali się do niech, jednak dowody zgromadzone przez policjantów były jednoznaczne. Obaj usłyszeli zarzuty za kradzieże i przywłaszczenie powierzonego im mienia o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Za te czyny grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *