Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Policjanci zastali go przewieszonego przez wybitą szybę w aucie

Mężczyzna, aby dostać się do samochodu, zastosował mało wyrafinowaną metodę. Kamieniem wybił szybę auta, a następnie zanurkował do środka w poszukiwaniu łupu. Wrocławscy funkcjonariusze zastali go, gdy zajęty był plądrowaniem wnętrza pojazdu. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Usłyszał już zarzuty i grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.


                                                                                    źródło fot.: pixabay.com
Tuż przed godziną 23:00 wrocławscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś usiłuje wybić szybę zaparkowanego samochodu. Policjanci, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzania, zastali mężczyznę w pozycji na wpół przewieszonego przez drzwi samochodu. Nogi wystawały mu na zewnątrz, natomiast on zajęty był plądrowaniem wnętrza pojazdu. Wokół mnóstwo było odłamków potłuczonego szkła. Policjanci podeszli do zajętego szukaniem łupu mężczyzny i założyli mu kajdanki na ręce. Zatrzymanym okazał się być 30-letni mieszkaniec Wrocławia. Auto posiadało też inne uszkodzenia, m.in. przedniej szyby.

Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia oraz usiłowania kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *