Zostań twarzą NFM

Narodowe Forum Muzyki ogłosiło konkurs „Wrocławska Eurydyka”, którego celem jest stworzenie i ustawienie przed NFM rzeźby mitologicznej driady – Eurydyki. Jej twarzy użyczy wybrana w konkursie kobieta czująca się wrocławianką. NFM realizuje tę inicjatywę wspólnie z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia, oraz Maciejem Łagiewskim, dyrektorem Muzeum Miejskiego Wrocławia.

– Chcemy, aby Orfeusz stojący już na placu Wolności odnalazł swoją ukochaną we Wrocławiu, w przestrzeni dla piękna, w miejscu spotkania różnych instytucji kultury – tłumaczy dyrektor Andrzej Kosendiak. – Jesteśmy szczęśliwi, że mieszkańcy miasta i goście chętnie przebywają na odmienionym, wypełnionym sztuką placu Wolności. Niedługo będą mogli spotkać tutaj piękną Eurydykę o twarzy kobiety, która identyfikuje się z Wrocławiem. Do konkursu zapraszamy panie czujące się wrocławiankami. Niezależnie od tego czy urodziły się we Wrocławiu, czy mieszkają  w nim od jakiegoś czasu.

Uczestniczki, które do 13 października zgłoszą się przez stronę internetową NFM, czeka niecodzienne przeżycie – sesja zdjęciowa w spektakularnych wnętrzach jednej z najnowocześniejszych instytucji muzycznych w Europie. Fotografie twarzy finalistek będziemy podziwiać w trakcie wystawy. Jury ogłosi zwyciężczynię konkursu w połowie grudnia, kiedy to Wrocławska Orkiestra Barokowa wykona Orfeusza i Eurydykę Christopha Willibalda Glucka w Operze Wrocławskiej.
Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zwiększy poczucie tożsamości lokalnej – mówi dyrektor Kosendiak. – Wzmocni więzi z miastem i kulturą Wrocławia, wzbogaci przestrzeń miejską o posąg nawiązujący do stojącej już przed Muzeum Teatru głowy Orfeusza. Jesteśmy pewni, że rzeźba Eurydyki, dzięki swej wyjątkowej genezie, będzie bliska wrocławianom i okaże się szczególnie ciekawa dla turystów.
Do konkursu „Wrocławska Eurydyka” można zgłaszać się od 26 września do 13 października, wypełniając formularz na stronie: http://www.nfm.wroclaw.pl/ lub składając wypełniony formularz w siedzibie NFM 14 października. W tym dniu uczestniczki zostaną sfotografowane w budynku NFM. Jury wyłoni 10 finalistek, które wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem wizażystów i stylistów fryzur. Twarz zwyciężczyni konkursu zostanie odwzorowana w rzeźbie z brązu, która powstanie w jednej z wrocławskich pracowni.

Zgłoszenia do konkursu „Wrocławska Eurydyka” wraz z Regulaminem: http://www.nfm.wroclaw.pl
Media społecznościowe: www.facebook.com/nfmwroclaw/ www.twitter.com/NFM_Wro www.instagram.com/nfmwro/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *