To już ostatni dzwonek by wziąć zostać jednym z „Ośmiu wspaniałych”

hospice-1793998_640Przed nami kolejna edycja konkursu dla wrocławian w wieku 10-19 lat. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 18 stycznia br.

Wrocław co roku nagradza dzieci i młodzież za życzliwość, wielkie serca, bezinteresowną pomoc, pozytywne postawy i działania. W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedyncze osoby jak i grupy wolontariuszy. Liczy się każdy rodzaj pracy na rzecz kolegów, sąsiadów i innych potrzebujących: praca w hospicjum, opieka nad zwierzętami, współpraca z seniorami i przedszkolnymi dziećmi, zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży, udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez instytucje i szkoły – każdy rodzaj pomocy jest ważny i potrzebny.

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy przesyłać do 18 stycznia do Departamentu Edukacji (Wydział Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych) ul. G. Zapolskiej 4, 50-032 Wrocław z dopiskiem „Ośmiu Wspaniałych” lub dostarczyć osobiście (ul. G. Zapolskiej 4, pok 439, w godz. 7.45-15.45)

Fragmenty regulaminu:

 • W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież. Dopuszczone są dwie formy zgłoszeń: indywidualne lub grupowe. W formie zgłoszeń indywidualnych uczestnicy dzielą się na kategorie wiekowe: 10-13 lat /szkoła podstawowa/ – zwana dalej „Ósemeczką” oraz 14-19 lat /szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna/ – zwana dalej „Ósemką” – kandydaci mogą uczestniczyć w eliminacjach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.
 • Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemka” jest tytuł laureata. Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemeczka” jest tytuł nagrodzonego. Nagrodzeni otrzymują dyplomy oraz znaczki (medale) i dodatkowe nagrody materialne (bony, ksiązki)
 • Jury spośród kandydatów wybiera nie więcej niż 8 osób edycji lokalnej. Spośród laureatów edycji lokalnej jury nominuje reprezentanta do edycji ogólnopolskiej.
 • Warunki zgłoszenia grupowego: mogą być w obu kategoriach wiekowych, zgłoszenia rozpatrywane są tylko na szczeblu lokalnym, zgłoszenie grupy do Konkursu może być wielokrotne pod warunkiem rozwoju prowadzonej przez nią działalności, grupa nie może liczyć mniej niż 8 osób.
 • W Konkursie tylko jeden raz można być laureatem lokalnym i ogólnopolskim.

Podsumowanie zeszłorocznej edycji: w ubiegłorocznej edycji konkursu wyróżniono 14 osób i dwie grupy wolontariuszy – LINK

Informacje o konkursie – LINK

Kalendarium:

 • 25 października 2016 r. Zgłoszenie Wrocławia do XXIII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych – do Fundacji „Świat na Tak”
 • do 18 stycznia 2017 r. Zgłaszanie uczniów do udziału
  we wrocławskiej edycji konkursu.
 • 6-9 lutego 2017 r. Rozmowy eliminacyjne uczestników
  z Jury Konkursu
 • 27 marca 2017 r.
  Wrocławska Gala Konkursu – Ogłoszenie wyników
 • 6-7 kwietnia 2017 r. Eliminacje Ogólnopolskie w Warszawie
 • 17-19 czerwca 2017 r. Wielka Gala Ogólnopolska Konkursu w Gdańsku

Do pobrania:

Wrocławski Kalendarz Konkursu 2016_2017

Formularz zgłoszenia grupowego 8 W 2016_17

Formularz zgłoszenia indywidualnego 8 W 2016_17

Regulamin Konkursu 8 Wspaniałych edycja 2016

Konkurs Ośmiu Wspaniałych to pomysł warszawskiej fundacji Świat na tak. Organizatorem jego wrocławskiej decyzji jest Urząd Miejski Wrocławia. Jego celem jest promowanie pozytywnych postaw i działań oraz rozpowszechnianie wolontariatu dzieci i młodzieży. W pracach komitetu organizacyjnego i Jury konkursu uczestniczą przedstawiciele urzędu, kuratorium, szkół, domów kultury, organizacji pozarządowych, radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *